MSC8252TVT1000B
Categories DSP (Digital Signal Processors)
Category: Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type: SC3850 Dual Core
Product Status: Obsolete
On-Chip RAM: 576kB
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tray
Series: StarCore
Clock Rate: 1GHz
Voltage - I/O: 2.50V
Supplier Device Package: 783-FCPBGA (29x29)
Mfr: USA Inc.
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case: 783-BBGA, FCBGA
Interface: Ethernet, I²C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
Voltage - Core: 1.00V
Non-Volatile Memory: ROM (96kB)
Base Product Number: MSC82
Description: IC PROCESSOR 2-CORE 783FCBGA
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number: MSC8252TVT1000B
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.