B72650M0300K072
Categories Varistors
Voltage Rating AC :: 30 VAC
Product Category :: Varistors
Peak Surge Current :: 100 A
Surge Energy Rating :: 900 mJ
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 93 V
Series :: CU
Voltage Rating DC :: 38 VDC
Operating Temperature Range :: - 40 C to + 85 C
Capacitance :: 720 pF
Manufacturer :: EPCOS / TDK
Description: Varistors 30V 100A 720pF Varistor CU3225K30G2
Model Number: B72650M0300K072
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.