CPC100AFH
Categories Board Mount Pressure Sensors
Product Category :: Board Mount Pressure Sensors
Mounting Style :: Through Hole
Package / Case :: SIP-4
Pressure Type :: Absolute
Operating Supply Voltage :: 16 V
Operating Pressure :: 2 psi to 100 psi
Output Type :: Analog
Manufacturer :: Honeywell
Accuracy :: 0.25 %
Description: Board Mount Pressure Sensors ASG/SENSYM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.