SX150ASMT
Categories Board Mount Pressure Sensors
Product Category :: Board Mount Pressure Sensors
Mounting Style :: Through Hole
Port Type :: Manifold Sealed
Package / Case :: CSMT
Pressure Type :: Absolute
Operating Supply Voltage :: 5 V
Operating Pressure :: 0 psi to 150 psi
Output Type :: Analog
Manufacturer :: Honeywell
Accuracy :: 0.2 %
Description: Board Mount Pressure Sensors 0Psi to 150Psi Absolute
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.