mlx90372gvs ace 30 sensor ic
from 39 Products
MLX90372GVS-ACE-30 Sensor IC Magnetic Position Sensor DMP-4 Triaxis Performance Sensor
China MLX90372GVS-ACE-30 Sensor IC Magnetic Position Sensor DMP-4 Triaxis Performance Sensor on sale
ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd.
Address: 1239 New Asia Guoli Building Zhenzhong Road.,Futian district Shenzhen China
Heat resistance Pressure Sensor IC RPI-579N1 Photointerrupter General
China Heat resistance Pressure Sensor IC RPI-579N1 Photointerrupter General on sale
...Sensor IC RPI-579N1 Photointerrupter General RPI-579N1E Photointerrupter, General type Absolute maximum ratings (Ta =25°C) Parameter Symbol Limits Unit nput (LED) Forward current IF 35 mA Reverse voltage VR 5 V Power dissipation PD 70 mW Output phototransistor Collector-emitter voltage VCEO 30 V Emitter-collector voltage VECO 4.5 V Collector current IC 30......
Anterwell Technology Ltd.
AD590KH Pressure Sensor IC Electronics Components Chip IC Electronics
China AD590KH Pressure Sensor IC Electronics Components Chip IC Electronics on sale
... in/current out Laser trimmed to ±0.5°C calibration accuracy (AD590M) Excellent linearity: ±0.3°C over full range (AD590M) Wide power supply range: 4 V to 30 V Sensor isolation from case Low cost GENERAL DESCRIPTION The AD590 is a 2...
ChongMing Group (HK) Int'l Co., Ltd
Address: Room 1204, DingCheng International Building, 518028 Futian District, SHENZHEN, CN
SS461A Rotary Hall Effect Sensor Position Sensor ICs Bipolar
China SS461A Rotary Hall Effect Sensor Position Sensor ICs Bipolar on sale
...Sensor Position Sensor ICs The SS400 Series and SS500 Series are small and versatile digital Hall-effect devices that are operated by the magnetic field from a permanent magnet or an electromagnet, and are designed to respond to alternating North and South poles, or to a South pole only. They are available in bipolar, latching or unipolar magnetics. On-board regulation provides stable operation over a 3.8 Vdc to 30......
ShenzhenYijiajie Electronic Co., Ltd.
MAX77654BENV T 30-XFBGAWLBGA ICS Logic Current Sensors PMIC Power Management
China MAX77654BENV T 30-XFBGAWLBGA ICS Logic Current Sensors PMIC Power Management on sale
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Address: 609 No. 4018, baoan Road, Xixiang Street, Baoan District, Shenzhen, Guangdong
Industrial P-CAP 46" Projected Capacitive Touch Panel with SHARP sensor/IC
China Industrial P-CAP 46 Projected Capacitive Touch Panel with SHARP sensor/IC on sale
... action force: 30~60g 6.Operating Voltage: 5V Advantage ■ Multi-points touching ■ Superior image clarity with high light transmission ■ Controller IC close to sensor for best performance ■ Sensitive and fast response ■ Highest resolution ■ More...
DOPO TECH GROUP LIMITED
Address: B-315, HSH Bldg,QianJin2thRoad,Baoan,Shenzhen, China. 518102
8 Lead SOIC AD590LH Temperature Sensor Chip IC Through Hole
China 8 Lead SOIC AD590LH Temperature Sensor Chip IC Through Hole on sale
... in/current out •Laser trimmed to ±0.5°C calibration accuracy (AD590M) •Excellent linearity: ±0.3°C over full range (AD590M) •Wide power supply range: 4 V to 30 V •Sensor isolation from case •Available in 2...
Walton Electronics Co., Ltd.
Address: 5C,Building D,GALAXY WORLD.Longhua District, Shenzhen.CN
40080361 IC TIMING BELT T JUKI
China 40080361 IC TIMING BELT T JUKI on sale
ZK Electronic Technology Co., Limited
Dc 3.6 V 2.2ah Dental Obturation Pen With IC Type Temperature Sensor
China Dc 3.6 V 2.2ah Dental Obturation Pen With IC Type Temperature Sensor on sale
...IC Type Temperature Sensor Features Features for Dental Obturation Pen: Obturation Pen Temperature sensor IC type Heating time 2 Seconds Temperature range 150-350 ℃ Charging system : Operating Voltage DC.3.6V Adaptor Input: AC 100-240V Output: DC 4.5V Charging time 4 hours Continuous heat-up time for gun after fully charging 60 minutes Continuous heat-up time for pen after fully charing 30......