SRF1280A-331M
Categories Arrays , Signal Transformers
Part Number: SRF1280A-331M
Manufacturer: J.W. Miller / Bourns
Lifecycle: New from this manufacturer
Datasheet: SRF1280A-331M.pdf
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: SRF1280A-331M More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Height: 8.001 mm
Weight: 4.099993 g
Shielding: Shielded
Inductance: 330 µH
Termination: SMD/SMT
Core Material: Ferrite
Number of Coils: 2
DC Resistance (DCR): 540 mΩ
Inductance - Parallel: 330 µH
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty: 6822 In Stock
Applications: Data center & enterprise computing Pro audio, video & signage
Width: 12.4968 mm
Length: 12.4968 mm
Packaging: Digi-Reel®
Tolerance: 20 %
Resistance: 540 mΩ
Case/Package: Nonstandard
Max DC Current: 1.04 A
RMS Current (Irms): 1.04 A
Inductance - Series: 1.32 mH
Max Operating Temperature: 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series: 2.172 Ω
Model Number: SRF1280A-331M
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.