Part Number: NCP1052XP136
Manufacturer: Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: NCP1052XP136 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Frequency: 136 kHz
Case/Package: PDIP
Breakdown Voltage: 700 V
Quiescent Current: 450 µA
Max Operating Temperature: 150 °C
Products Category: Integrated Circuits (ICs) - PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Qty: 549 In Stock
Applications: Aerospace & defense Building automation Gaming
Packaging: Bulk
Number of Pins: 8
Number of Outputs: 1
Max Power Dissipation: 40 W
Min Operating Temperature: -40 °C
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.