AZ23B13-E3-18
Categories Diodes - Zener - Arrays
Part Number: AZ23B13-E3-18
Manufacturer: Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: AZ23B13-E3-18 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Impedance: 25 Ω
Case/Package: SOT-23-3
Power Dissipation: 300 mW
Element Configuration: Common Anode
Max Operating Temperature: 150 °C
Products Category: Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Arrays
Qty: 9672 In Stock
Applications: Industrial transport (non-car & non-light truck) Grid infrastructure Tablets
Weight: 8.788352 mg
Tolerance: 2 %
Zener Voltage: 13 V
Voltage Tolerance: 2 %
Max Power Dissipation: 300 mW
Min Operating Temperature: -55 °C
Model Number: AZ23B13-E3-18
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.