DSC500200L
Categories IC Transistor
Transistor Polarity :: NPN
Product Category :: Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style :: SMD/SMT
Maximum DC Collector Current :: 1 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :: 50 V
Package / Case :: SMini3-F2-B
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Gain Bandwidth Product fT :: 160 MHz
Configuration :: Single
Collector- Base Voltage VCBO :: 60 V
Emitter- Base Voltage VEBO :: 5 V
Collector-Emitter Saturation Voltage :: 100 mV
Manufacturer :: Panasonics
Description: Bipolar Transistors - BJT SM SIG TRANS FLT LD 2.0x2.1mm
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.