ZXTP25060BFHTA
Categories IC Transistor
Transistor Polarity :: PNP
Product Category :: Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style :: SMD/SMT
Maximum DC Collector Current :: 3 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :: 60 V
Package / Case :: SOT-23-3
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Gain Bandwidth Product fT :: 250 MHz
Configuration :: Single
Collector- Base Voltage VCBO :: 100 V
Series :: ZXTP25060
Emitter- Base Voltage VEBO :: 7 V
Manufacturer :: Diodes Incorporated
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.