SMA6J16A-E3/5A
Categories IC Diode
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 4 kW
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 29.5 V
Breakdown Voltage :: 17.8 V
Series :: SMA6J
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 16V 5% Unidir
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.