BZW06-13RL
Categories IC Diode
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Pd - Power Dissipation :: 600 W
Package / Case :: DO-15
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 27.2 V
Breakdown Voltage :: 14.3 V
Series :: BZW06-13
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 13V Unidirect
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.