REG113EA-2.5/250
Categories LDO Voltage Regulators
Output Current :: 400 mA
Product Category :: LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage :: 250 mV
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Input Voltage MAX :: 10 V
Package / Case :: VSSOP-8
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Output Voltage :: 2.5 V
Packaging :: Reel
Series :: REG113-25
Number of Outputs :: 1 Output
Mounting Style :: SMD/SMT
Output Type :: Fixed
Manufacturer :: Texas instruments
Description: LDO Voltage Regulators DMOS 400mA Regulator Low-Dropout
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.