NL17SG04DFT2G
Categories Inverters
Logic Type :: Inverter
Packaging :: Tape & Reel (TR)
Product Category :: Inverters
Voltage - Supply :: 0.9 V ~ 3.6 V
Features :: -
Logic Level - High :: 1.7 V ~ 2 V
Logic Level - Low :: 0.7 V ~ 0.8 V
Package / Case :: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Part Status :: Active
Current - Output High, Low :: 8mA, 8mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL :: 4.4ns @ 3.3V, 30pF
Number of Circuits :: 1
Operating Temperature :: -55°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Max) :: 500nA
Mounting Type :: Surface Mount
Number of Inputs :: 1
Supplier Device Package :: SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Series :: MiniGate™
Manufacturer :: onsemi
Description: IC INVERTER 1CH 1-INP SC88A
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.