PM600HSA120
Categories Servo Motor Driver
Voltage :: 1.2kV
Product Category :: Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type :: IGBT
Voltage - Isolation :: 2500Vrms
Minimum Quantity :: 10
Package / Case :: Power Module
Part Status :: Obsolete
Configuration :: Half Phase Inverter
Series :: Intellimod™
Current :: 600A
Manufacturer :: Powerex Inc.
Description: MOD IPM HF 1200V 600A
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.