SMA5J20CA-E3/61
Categories TVS Diodes
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 500 W
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 32.4 V
Breakdown Voltage :: 22.2 V
Series :: SMA5J
Polarity :: Bidirectional
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 500W 20V Bidirect
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.