853016AMLFT
Categories Driver ICs
Category: Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output: 1:2
Type: Fanout Buffer (Distribution)
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output: Yes/Yes
Series: -
Input: CML, LVDS, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package: 8-SOIC
Mfr: Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max: 3 GHz
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output: ECL, LVPECL
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Circuits: 1
Base Product Number: 853016A
Description: IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
853016AMLFT
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 3 GHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)