UPP1004E3/TR13
Categories Power Semiconductor Devices
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status: Active
Package: Tape & Reel (TR)
Series: POWERMITE®
Capacitance @ Vr, F: 1.6pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F: 1Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max): 100V
Supplier Device Package: DO-216
Mfr: Microchip Technology
Package / Case: DO-216AA
Power Dissipation (Max): 2.5 W
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number: UPP1004
Description: RF DIODE PIN 100V 2.5W DO216
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
UPP1004E3/TR13
RF Diode PIN - Single 100V 2.5 W DO-216