SMA5J14A-E3/61
Categories TVS Diodes / ESD Suppressors
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 500 W
Package / Case :: DO-214AC
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 23.2 V
Breakdown Voltage :: 15.6 V
Series :: SMA5J
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 500W 14V Unidirect
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.