CMD-KEY3-315
Categories SMD Integrated Circuit
Category: RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function: Transmitter
Data Rate (Max): -
Product Status: Obsolete
Features: 750 ft. Operating Distance
Package: Bulk
Series: -
Sensitivity: -
Applications: General Remote Control, Garage Opener, RKE
Mfr: Linx Technologies Inc.
Frequency: 315MHz
Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
Interface: Handheld, 3 Button
Modulation or Protocol: ASK, OOK
Power - Output: -
Base Product Number: CMD-KEY
Description: XMITTER KEYFOB 315MHZ 3 BUTTON
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
CMD-KEY3-315
RF Transmitter 315MHz ASK, OOK Handheld, 3 Button