PTFA070601EV4XWSA1
Categories RF FETs, MOSFETs
Category: Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Rated: 65 V
Package: Tray
Series: -
Noise Figure: -
Supplier Device Package: H-36265-2
Voltage - Test: 28 V
Mfr: Infineon Technologies
Frequency: 760MHz
Gain: 19.5dB
Package / Case: H-36265-2
Current - Test: 600 mA
Power - Output: 60W