CGH21120F
Categories RF FETs, MOSFETs
Category: Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Rated: 84 V
Package: Tray
Series: GaN
Noise Figure: -
Supplier Device Package: 440162
Voltage - Test: 28 V
Mfr: Wolfspeed, Inc.
Frequency: 1.8GHz ~ 2.3GHz
Gain: 15dB
Package / Case: 440162
Current - Test: 500 mA
Power - Output: 120W
Technology: HEMT
Current Rating (Amps): -
Base Product Number: CGH21120
Description: 120W, GAN HEMT, 28V, 1.8-2.1GHZ,
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number: CGH21120F
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
CGH21120F
RF Mosfet 28 V 500 mA 1.8GHz ~ 2.3GHz 15dB 120W 440162