PLT237/T10WH
Categories Fiber Optic Transmitters - Drive Circuitry Integrated
Category: Optoelectronics Fiber Optic Transmitters - Drive Circuitry Integrated
Product Status: Active
Package: Tube
Series: Photolink
Applications: Digital Audio
Mfr: Everlight Electronics Co Ltd
Current - Supply: 10 mA
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5V
Data Rate: 25Mbps
Wavelength: 660nm
Description: FIBER OPTIC TRANSMITTER IR
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number: PLT237/T10WH
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
PLT237/T10WH
Fiber Optic Transmitter with Driver 660nm 25Mbps 2.7V ~ 5V 10 mA