SMP1352-040LF
Categories RF Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max: 150 mA
Product Status: Active
Package: Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series: -
Capacitance @ Vr, F: 0.3pF @ 20V, 1MHz
Resistance @ If, F: 1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max): 200V
Supplier Device Package: 0402
Mfr: Skyworks Solutions Inc.
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Power Dissipation (Max): 750 mW
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA)
Base Product Number: SMP1352
Description: RF DIODE PIN 200V 750MW 0402
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number: SMP1352-040LF
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
SMP1352-040LF
RF Diode PIN - Single 200V 150 mA 750 mW 0402