MSS50-B46-B45
Categories RF Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max: 50 mA
Product Status: Active
Package: Tray
Series: MSS50-xxx-x
Capacitance @ Vr, F: 0.13pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F: -
Voltage - Peak Reverse (Max): 3V
Supplier Device Package: E45
Mfr: MACOM Technology Solutions
Package / Case: E45
Power Dissipation (Max): 100 mW
Diode Type: Schottky - 1 Bridge
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Base Product Number: MSS50
Description: SCHOTTKY DIODE BEAMLEAD
Model Number: MSS50-B46-B45
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
MSS50-B46-B45
RF Diode Schottky - 1 Bridge 3V 50 mA 100 mW E45