UM2101SM
Categories RF Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status: Active
Package: Tape & Reel (TR)
Series: -
Capacitance @ Vr, F: 2.5pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F: 2Ohm @ 100mA, 2MHz
Voltage - Peak Reverse (Max): 100V
Supplier Device Package: -
Mfr: Microchip Technology
Package / Case: SQ-MELF
Power Dissipation (Max): 15 W
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Description: SI PPIN HERMETIC MELF
Model Number: UM2101SM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
UM2101SM
RF Diode PIN - Single 100V 15 W