PTFA241301E V1
Categories RF FETs, MOSFETs
Category: Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Rated: 65 V
Package: Tray
Series: GOLDMOS®
Noise Figure: -
Supplier Device Package: H-30260-2
Voltage - Test: 28 V
Mfr: Infineon Technologies
Frequency: 2.42GHz
Gain: 14dB
Package / Case: 2-Flatpack, Fin Leads
Current - Test: 1.15 A
Power - Output: 130W