MA4L021-1056
Categories RF Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max: 100 mA
Product Status: Active
Package: Tray
Series: MA4L
Capacitance @ Vr, F: 0.2pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F: 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz
Voltage - Peak Reverse (Max): 35V
Supplier Device Package: ODS-1056
Mfr: MACOM Technology Solutions
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Power Dissipation (Max): 3 W
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Base Product Number: MA4L021
Description: DIODE,PIN,BONDED,STRIPLINE,SI
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.