25AA080CT-I/SN
Categories EEPROM
Supply Current - Max :: 5 mA
Product Category :: EEPROM
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Organization :: 1 k x 8
Package / Case :: SOIC-8 Narrow
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Memory Size :: 8 kbit
Packaging :: Reel
Data Retention :: 200 Year
Operating Supply Voltage :: 2.5 V, 3.3 V, 5 V
Interface Type :: Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency :: 10 MHz
Manufacturer :: Microchip Technology
Description: EEPROM 8K 1K X 8 16B PAGE 1.8V SER EE IND
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.