IS46TR16640B-15GBLA2-TR
Categories DRAM
Packaging :: Reel
Product Category :: DRAM
Type :: DDR3
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Supply Current - Max :: 95 mA
Organization :: 64 M x 16
Package / Case :: BGA-96
Maximum Operating Temperature :: + 105 C
Memory Size :: 1 Gbit
Data Bus Width :: 16 bit
Supply Voltage - Min :: 1.425 V
Series :: IS46TR16640B
Maximum Clock Frequency :: 1.066 GHz
Supply Voltage - Max :: 1.575 V
Manufacturer :: ISSI
Description: DRAM Automotive (Tc: -40 to +105C), 1G, 1.5V, DDR3, 64Mx16, 1333MT/s @ 8-8-8, 96 ball BGA (9mm x13mm) RoHS, T&R
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.