B57236S160M
Categories Inrush Current Limiters
Diameter :: 11.5 mm
Product Category :: Inrush Current Limiters
Resistance :: 16 Ohms
Tolerance :: 20 %
Current Rating :: 2.9 A
Voltage :: 110 VAC, 230 VAC
Packaging :: Bulk
Lead Diameter :: 0.6 mm
Width :: 6 mm
Lead Spacing :: 5 mm
Operating Temperature Range :: - 55 C to + 170 C
Manufacturer :: EPCOS / TDK
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.