STPS30M60CT
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: Through Hole
Ir - Reverse Current :: 50 mA
Package / Case :: TO-220AB
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Tube
Configuration :: Dual Common Cathode
Series :: STPS30M60C
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 60 V
Vf - Forward Voltage :: 0.54 V at 15 A
Ifsm - Forward Surge Current :: 400 A
If - Forward Current :: 30 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Dual Diode Schottky 2x15A 60V 0.38V Vf
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.