STPS30M60SR
STPS30M60SR
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: Through Hole
Ir - Reverse Current :: 165 uA
Package / Case :: I2PAK
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Tube
Configuration :: Dual
Series :: STPS30M60S
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 60 V
Vf - Forward Voltage :: 540 mV
Ifsm - Forward Surge Current :: 600 A
If - Forward Current :: 30 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: STMicroelectronics
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.