STPS2150
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: Through Hole
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Ir - Reverse Current :: 1.5 uA
Package / Case :: DO-15
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Packaging :: Ammo Pack
Configuration :: Single
Series :: STPS2150
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 150 V
Vf - Forward Voltage :: 0.89 V at 4 A
Ifsm - Forward Surge Current :: 150 A
If - Forward Current :: 2 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 2.0 Amp 150 Volt
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.