A/100-3W-D-4"-BB
Categories RTD (Resistance Temperature Detector)
Category: Sensors, Transducers Temperature Sensors RTD (Resistance Temperature Detector)
Product Status: Active
Mounting Type: Chassis Mount
Package: Tape & Box (TB)
Series: -
Mfr: Automation Components, Inc.
Temperature Coefficient: ±3850ppm/°C
Current: 5 mA
RTD Material: Platinum (Pt)
Operating Temperature: -40°C ~ 200°C
Package / Case: Module
Termination: Connector
Resistance @ 0°C: 100 Ohms
Resistance Tolerance: ±0.06%
Accuracy: -
Description: 100 Ohm (Three Wires) RTD, Duct,
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
A/100-3W-D-4"-BB
RTD Platinum (Pt) ±3850ppm/°C Module